Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 78 Głosów - 2.59 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątroba - problemy, zdrowie
11-01-2015, 19:34
Wątroba - problemy, zdrowie
Wątroba to bardzo ważny narząd, więc warto już teraz o niego zadbać. Jeśli już pojawią się problemy to polecam kilka sprawdzonych rzeczy, które pomogą w regeneracji i powrocie do zdrowia:

Ostropest Plamisty
Ostropest należy do grupy roślin leczniczych, których działanie na organizm ludzki jest bardzo dobrze udokumentowane. Spośród leków roślinnych, największy udział w rynku mają leki zawierające sylimarynę, stosowane w schorzeniach wątroby. Flawonolignany wykazują działanie antyhepatotoksyczne i ochronne dla wątroby. Mechanizm tego działania opiera się na stabilizowaniu membran hepatocytów i niedopuszczaniu do łączenia się toksyn z powierzchnią komórek. Przypuszczalnie sylimaryna wpływa stymulująco na rybosomalne RNA komórek wątroby oraz powoduje wzrost syntezy białek hepatocydowych. Sylimaryna powoduje stabilizację komórek tucznych, działa ochronnie przeciwko promieniowaniu, które powoduje zahamowanie syntezy wątrobowego i śledzionowego DNA i RNA [Morazzoni i Bombardelli]. Wykazuje też działanie antagonistyczne w stosunku do toksyn muchomora sromotnikowego: falotoksyn i amatotoksyn [Kohlmünzer]. Działanie odtruwające przejawia się obniżeniem stężenia bilirubiny we krwi oraz normalizowaniem parametrów (AST, ALT, GGT) [Ptasznik, Sadowska A.]. Preparaty zawierające kompleks flawonolignanów są zalecane w długotrwałej terapii chorób wątroby wywołanych alkoholizmem, a także w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu A, B i C. Brak skutków ubocznych w terapii sylimaryną, nawet w dużych dawkach, ma szczególne znaczenie przy leczeniu przewlekłych schorzeń wątroby [Hu i in.]. Zatrucie wątroby może wynikać z przyjmowania silnie działających leków, takich jak cytostatyki w terapii przeciwnowotworowej, leki przeciwwirusowe w leczeniu AIDS oraz antybiotyki. Sylimaryna może zapobiegać dysfunkcjom wątroby i łagodzić skutki uboczne farmakoterapii. Szczególnie istotny jest brak interakcji pomiędzy sylimaryną a lekami syntetycznymi [Hu i in.]. Ze wzglądu na aktywność cytoprotekcyjną, antykancerogenną i przeciwzapalną, sylimaryna może mieć zastosowanie w dermatologii i ochronie skóry [Bhatia i in., Li i in.].

Kocanka
Kocanki maja zastosowanie w fitoterapii chorób wątroby od średniowiecza. Składniki czynne kwiatostanów i ziela kocanki działają antyseptycznie, przeciwzapalnie, rozkurczowo, żółciopędnie, żółciotwórczo i ochronnie na miąższ wątroby. Olejek eteryczny hamuje rozwój bakterii Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Mycobacterium oraz drożdżaków (Candida albicans). Antybiotyczne właściwości mają również kwasy fenolowe i flawonoidy. Terpeny, fenolokwasy, kwercytryna, kempferol, helichryzyna (flawonoid) i naryngenina pobudzają wydzielanie żółci i działają przeciwzapalne. Kwercytryna działa odtruwająco na wątrobę.

Mniszek lekarski
Ten powszechnie spotykany chwast ma nieocenione właściwości zdrowotne. Substancje gorzkie występujące w jego korzeniu zwiększają produkcję żółci i wspomagają działanie pęcherzyka żółciowego. Mniszek lekarski dzięki zawartości wielu witamin i minerałów wspomaga trawienie. Stanowi też źródło choliny – substancji niezbędnej do prawidłowej pracy wątroby. Może być stosowany w postaci naparu z suszonego korzenia lub w preparatach. Dostępny w sprzedaży jest sok z mniszka oraz suplementy z jego dodatkiem.

Grejfruit
Regularne spożywanie owocu grejpfruta pozytywnie wpływa na pracę wątroby. Oczyszcza ją oraz zwiększa wydzielanie żółci, pozwala też lepiej filtrować krew i wychwytywać z niej toksyny. Składnik grejpfrutów - naringenina może też pomóc w leczeniu zakażeń wątroby wirusem HCV.

Jeśli jeszcze znacie przydatne rośliny, owoce lub coś innego to wpisujcie.
Możecie też pisać na co zwrócić uwagę w diecie.
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2015, 13:28
RE: Wątroba - problemy, zdrowie
ciekawe informacje, ja kiedyś piłam dużo alkoholu i martie sie o swoje narzady
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-01-2016, 20:13
Ja jeszcze dorzucę od siebie artykuł ze strony tutaj jest dużo artykułów o sercu i cholesterolu oraz porad związanych z dietą. Myślę, że może się przydać, zwłaszcza po ciąży Smile
12-11-2016, 19:09
Wątroba i jej choroby to temat rzeka,coraz więcej osób choruje i nawet o tym nie wie.Dlatego też cały czas,każdego dnia powinniśmy przestrzegać zaleceń lekarza oraz dietetyka. Zdrowe odżywianie to przy takich schorzeniach podstawa,bez porady u dobrego dietetyka się nie obędzie. Można zasięgnąć rady
24-03-2017, 08:14
Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie. To raczej zrozumiałe, że trzeba o nią dbać, by służyła nam jak najdłużej Smile Ja swego czasu miałam małe problemy z wątrobą, ale lekarz poradził mi dietę wątrobową i wszystko wróciło do normy. Możecie się dziwić, ale taka dieta może naprawdę dużo zdziałać. Nie wierzycie?
26-03-2017, 15:11
z wątroba nie ma żartów i nie należy lekceważyć żadnych niepokojących bóli czy objawów.
19-07-2017, 06:44
Moje zwierzaki też jedzą ostropest Smile Biorą dużo leków, a wiadomo że od tego niszczy się wątroba. Ostropest jakoś wspomożę jej pracę... tak myślę Smile
19-07-2017, 22:04
Z wątrobą faktycznie nie ma żartów. Trzeba o nią należycie dbać, przede wszystkim poprzez zdrowy tryb życia. Dzięki temu funkcjonuje ona prawidłowo i dobrze się czujemy. Ale czasami dieta nie wystarczy i trzeba sięgnąć po suplementy. Można je znaleźć np. w internecie (https://aptekaprima24.pl). Tylko zakup oczywiście powinien być poprzedzony wizytą u specjalisty i konsultacją.
16-08-2017, 17:20
To prawda, że wątroba to jeden z najważniejszych narządów. Trzeba dbać o nią tak samo jak i o cały organizm. U mnie nie ma na szczęście problemów z wątrobą, ale za to wspomagam się ziółkami http://biowitalni.pl/76-kobieta, aby wspomagać zdrową dietę i poprawiać sobie samopoczucie. Trzeba dbać o siebie, szczególnie gdy mamy do czynienia z dużą ilością stresu. Wtedy potrzebna każda pomoc w odzyskaniu równowagi i dobrego humoru Smile
25-12-2017, 23:17
A co moi drodzy myślicie o czytaniu o problemach zdrowotnych na internecie ? Zastanawiam się czy jest to praktykowane, bo jeśli mam być szczery to ja jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Bardzo dużo czasu spędzam czasem na przesiadywaniu na blogach różnego rodzaju w tej tematyce, ale ostatnimi czasy najbardziej podoba mi się jeden serwis, na którym przeczytasz bardzo wiele merytorycznych wpisów i porad jak sobie radzić w danym problemie. Myślę, że zdobywanie wiedzy z takich źródeł jest ważne, bo lepiej wiedzieć pewne rzeczy niż później się martwić i domyślać
Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.