Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 67 Głosów - 2.51 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka języków obcych z Native Speakerem, czy warto?
31-08-2016, 14:24
Post: #1
Nauka języków obcych z Native Speakerem, czy warto?
Wbrew pozorom nauka języków obcych nie jest taka trudna. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiedni nauczyciel i metody nauczania. O nauce z Native Speakerami krążą w sieci różne opinie . Wielu uważa, że jest to przesadne wydawanie pieniędzy. Jeszcze inni zachwalają tą metodę twierdząc, że lepszej obecnie się nie znajdzie. Jak jest naprawdę? [Obrazek: bigstock-Portrait-of-diligent-schoolkid-...68x512.jpg]

W większości szkół językowych zajęcia prowadzone są przez polskich nauczycieli. Niektóre z nich proponują jedynie konwersacje z zagranicznymi lektorami. Szkoła języków obcych Best Academy of Languages, jako jedna z nielicznych, już od samego początku postawiła na naukę z Native Speakerami – osobami, które posiadają wykształcenie umożliwiające im wykładanie języka ojczystego, jako obcego. Nie da się ukryć, że większość zarówno dzieci jak i dorosłych ma problem z wyuczeniem się skomplikowanych zwrotów, licznych słówek czy często nudnej gramatyki. Nauka języków obcych w szkołach nie ma nic wspólnego z praktyczną, przydatną w przyszłości nauką – jest wyłącznie realizacją założeń programowych. Praca z Native Speakerami oraz zastosowanie nowoczesnych metod nauki języka sprawia, że to, co niegdyś było koszmarem, staje się proste i przyjemne.

Nie sposób jest wymienić wszystkich atutów nauki z pomocą Native Speakerów. Bez wątpienia jest ona dużo ciekawsza – ukierunkowana na praktyczne używanie języka, nie zaś wyłącznie na kwestie gramatyczne. Pozwala dużo szybciej nauczyć się języka i to w sposób komunikatywny. Znacząco poprawia umiejętności słuchania, rozumienia oraz mówienia w języku obcym – zwłaszcza w naturalnym tempie mowy. Najważniejsze jednak, że nauka z Native Speakerami pozwala przełamać barierę językową i pozbyć się strachu przed swobodnym mówieniem.
[Obrazek: Fotolia_89733886_XS.jpg]
Rodzice małych dzieci często obawiają się, że nauka z obcojęzycznym nauczycielem to zbyt duże wyzwanie dla ich pociech. Nic bardziej mylnego, gdyż tym najmłodszym jest najłatwiej. Proces nauki języka obcego można porównać do nauki mówienia. Dziecko słysząc rozmawiających wokół niego ludzi zaczyna powtarzać za nimi początkowo wybrane słowa, później całe zdania. W rezultacie najpierw uczy się mówić, a dopiero później pisać i czytać. Taki sam mechanizm ma miejsce w przypadku nauki z Native Speakerami, co w rezultacie pozwala budować pełne wypowiedzi i prowadzić płynne dialogi. Nie można również zapomnieć o dwóch ważnych kwestiach, czyli osłuchaniu się z prawidłowym akcentem i nabyciu umiejętności rozumienia ze słuchu. Mając to na uwadze, warto zacząć profesjonalną naukę już w wieku 4 lat.

W nauczaniu ważne jest również stosowanie odpowiednich metod, które jednocześnie będą zachęcały i mobilizowały do nauki oraz przynosiły zadawalające rezultaty. Best Academy of Languages (http://www.bestacademy.pl) stawia na innowacyjne, a zarazem praktyczne metody nauczania języków obcych. Lekcje prowadzone są w sposób ciekawy. Materiały dydaktyczne dobierane są zgodnie z wiekiem kursantów. W przypadku najmłodszej grupy słuchaczy wykorzystywane są przede wszystkim gry oraz zabawy językowo-ruchowe, przyjazne materiały audiowizualne, fiszki obrazkowe i klocki, a także… tablety. Efekty nauki z pomocą Native Speakerów oraz dodatkowych materiałów widoczne są już po trzech miesiącach.[Obrazek: bigstock-127559561-768x512.jpg]

Nauka języka obcego, zwłaszcza w XXI wieku, jest niezwykle ważna. Najczęściej wybieranym jest język angielski, z którym mamy do czynienia od wczesnych lat – już w przedszkolu, aż do zakończenia studiów. Jest on również pożądany przez pracodawców. Warto jednak pomyśleć o dodatkowym języku, gdyż na obecnym rynku pracy znajomość jednego powoli staje się niewystarczająca. Mając to na uwadze Best Academy of Languages w swojej ofercie oprócz języka angielskiego, posiada również kursy z języka hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 14:46
Post: #2
RE: Nauka języków obcych z Native Speakerem, czy warto?
Dodam tylko, że im szybciej zaczniemy naukę tym efekty będą lepsze, wiem na przykładzie własnych dzieci jedno wysłane na prywatne lekcje w wieku 11 lat drugie w tym samym czasie mając lat 7. Młodsze zdecydowanie lepiej przyswaja widzę, a są w jednej grupie w szkole językowej w http://www.luckyluke.edu.pl/ więc o różnym poziomie nauczania nie może być mowy.
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2017, 18:59
Post: #3
RE: Nauka języków obcych z Native Speakerem, czy warto?
Moim zdaniem metodę nauki języka należy dobierać indywidualnie. NIe dla każdego ta sama metoda będzie odpowiednia. Mnie odstraszały zawsze podręczniki, pełne trudnej gramatyki. Ciekawym i niedrogim rozwiązaniem, dla osób nie mających czasu na szkoły językowe, może być nowa metoda nauki: https://www.ellalanguage.com/ . Wystarczy w wolnej chwili, np w czasie przerwy w pracy, zalogować się na portalu i można się uczyć. W sposób ciekawy, gdyż ciągle dodawane są nowe treści.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2018, 10:03
Post: #4
RE: Nauka języków obcych z Native Speakerem, czy warto?
Zgadzam się. Jeśli chcecie nauczyć się języka obcego szybko i skutecznie, to raczej sami nie dacie rady. Musicie mieć kogoś, kto będzie przekazywał Wam swoją wiedzę. Warto zajrzeć do 3WAY na http://www.123way.pl/wynajem-sal bo to profesjonalni lektorzy, którzy w prosty i przystępny sposób wspomogą Was w nauce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.


Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.